Venkovský styl ve znamení návratu nejen k přírodě

Venkovský neboli country styl, jak bývá někdy též nazýván, je představitelem spojitosti přírody, moderního stylu a tradice. Není zajisté pozoruhodností, že tento styl získává na své oblíbenosti po celém světě, a to včetně jeho rostoucí obliby v našich končinách.

Však disponuje mnoha přednostmi a pozitivy, ať už oblíbená jednoduchost, hřejivý základní element v podobě dřeva. Pochlubit se může svou nadčasovostí ale i efektivitou. Emfáze je zaměřena na relax, uvolnění a komfort, který je však dostupným prvkem v tomto stylu. Vše podpořeno jasností v případě barev.

kuchyň

Jak si zařídit bydlení ve venkovském stylu?

1.       Hra barev – hlavní barvou je bílá a přírodní odstíny, jako například béžová, šedá, hnědá, výše uvedené barvy nejen navozují pocit svěžesti, ale mají uklidňující a přínosný vliv na stav nálady, ale též dobře odráží světlo, alternativou je adekvátní rovněž v rámci vyšší intenzity umocnění barvy – oživení jednou výraznější barvou.

2.       Mix minulosti a současnosti – ano! Zde je to reálné, ba naopak, je vítané a působí velmi dobře kombinace nových věcí se starýma. Dodají neodolatelný punc.

3.       Přírodní stavební elementy – pro venkovský styl jsou typické cihlové či kamenné domy, ale to neznamená, že ani bydlení v panelovém domě si nelze zařídit v tomto stylu. Lze! Jen je třeba vědět a myslet na charakteristické prvky v podobě neomítnuté zdi z kamene, dřevěná podlaha či hrubá dlažba, importantní jsou dřevěná futra i dveře, zde platí, čím více budou vypadat v designovém provedení starší, tím lepší.

4.       Patina – součástí stylu je vystavení starých věcí, které mají svou historii a příběh, velmi dobře vynikne vdechnutí nábytku patiny – tj. jakoby nedokonalý nátěr nábytku, či naopak natřít a poté barvu osmirkovat. K zakoupení jsou rovněž barvy určené pro vytvoření patiny.

zátiší

5.       Dekorace – jsou ve venkovském stylu velmi populární a především podstatné! Bez nich by styl nebyl ryzím stylem, ideální jsou rovněž doplňky ze starožitnictví – staré knihy, vázy, hrnky apod., ale i současné kousky. Vše by mělo ladit – tj. světlé či přírodní barvy, dřevěná dekorace, ale rovněž květinový motiv, který ke country stylu náleží, adekvátní jsou rovněž polštáře, přehozy, záclony – vše dokonale sladěno.

Pamatujte, méně znamená více, a to platí i v rámci kombinace prvků v tomto stylu.

Published by