Je to drahé, ale ne nedostupné


Při shánění domu, bytu, chaty, pozemku nebo nějakého jiného nemovitého majetku narážíme my lidé především na jeden skutečně zásadní problém. A to je cena takových nemovitostí. I kdyby šlo o nějakou ruinu nebo zarostlý kousek půdy, požadují po nás prodejci velké peníze, takové, že se nám je rozhodně nepodaří jenom tak našetřit. Vždyť kolik znáte lidí, kteří mohou dát v krátké době dohromady miliony, desítky milionů a třeba i ještě víc? Shodneme se, že zástupy podobných lidí neznáme.

Ale přesto si někdy v životě potřebujeme určitý nemovitý majetek sehnat, tedy obvykle koupit. Chceme mít kde bydlet, chceme mít místo k rekreaci, a tak musíme ty ohromné peníze někde sehnat.

americké mince

Představa, že se sebereme a přibereme si ještě jedno nebo i několik dalších zaměstnání, abychom si hodně vydělávali a měli tak větší naději, že si ony velké peníze zvládneme před koupí nemovitosti našetřit, je ale vesměs mylná. Tak to ve většině případů nefunguje. A abychom to zvládli i bez toho, že se udřeme a uspoříme, musíme se poohlížet po půjčkách. I s půjčenými penězi si lze koupit to, co požadujeme, a to klidně skoro hned. A je tedy dobré, když si můžeme půjčku na koupi nemovitosti vzít.

Ale tak velké peníze nám jen tak někdo nenabídne. Jedině snad hypotéka bez doložení příjmu dává možnost vzít si tak ohromnou půjčku. A to proto, že se za ni ručí právě zástavou nemovitosti.

americké dolary

I když někdo nevydělává fůru peněz a má ke své smůle třeba ještě i záznamy v registrech dlužníků, může takovou nebankovní hypotéku dostat. Protože záruka jako pozemek, byt, chata, chalupa nebo některý komerční objekt je zárukou dostačující. Díky tomu je jisté, že se nebankovní společnosti peníze vrátí, a to získání hypotéky maximálně usnadňuje.

A ani ten, kdo nemovitost nemá a nemá tedy čím ručit, tu nepřijde zkrátka. Pokud se mu podaří přemluvit někoho jiného, kdo nemovitý majetek má, aby vzal to ručení na sebe.

Published by