Zvyšte příjem ovoce a zeleniny, podpoříte tím nejen své zdraví


Ovoce a zelenina patří k základním potravinovým surovinám a bezesporu lze o nich říci, že se jedná o tu nejzdravější část našeho jídelníčku. Naše tělo si nedokáže navíc uměle syntetizovat vitamín C, a získávat jej z jiných, než přirozených zdrojů, je neefektivní a také riskantní. Kromě vitamínu C najdeme v těchto potravinách mnoho dalších velmi důležitých látek, zejména dalších vitamínů, antioxidantů, organických kyselin, minerálů, stopových prvků a vlákniny, a na co se také dost často zapomíná, je živoucí energie z rostlinných plodů. Nezapomněli jste také i vy, že například z jediného vámi zasazeného vlašského ořechu vyroste statný ořešák, který bude desítky let plodit další a další ořechy?

ovoce a zelenina

Ovoce a zeleninu musíte někde skladovat a nějak přepravovat

Chcete-li pěstovat tyto plodiny a podpořit potravinovou soběstačnost naší země, musíte zvládnout i logistiku. Nemůžete zkrátka jen tak bez rozmyslu vysypat rajčata do kartonové krabice a takto je převážet stovky kilometrů na trhy a do obchodů, potřebujete propracovaný systém skladovacích nádob, které jsou pevné, zdravotně nezávadné, snadno udržitelné v čistotě a dobře stohovatelné do větších výšek.

sklizeň borůvek

Pro tyto účely se výborně hodí IBC kontejner 1000 l. Je zhotoven speciálně pro skladování a přepravu ovoce a zeleniny, zejména v tekutém stavu, například v podobě pyré, džemů, protlaků a šťáv. Do kontejneru se umístí vložka z plastové fólie a náplň se uzavře víkem, na které se pokládá další kontejner, celkem až v pěti vrstvách na sobě. Celková nosnost tohoto „stohu“ je až pět tun.

Tímto způsobem lze přepravovat na trh stovky tun velmi cenných potravinových surovin, což ocení zejména každý tuzemský producent, jako jsou rodinné farmy a drobní zemědělci, kteří se snaží v nesnadných podmínkách pracovat a zásobovat obyvatelstvo kvalitními produkty.

Published by