Teenageři ve velkém opouští Facebook, zjistila studie


Podle studie z letošního roku je užívání Facebooku výrazně méně častější ve srovnání s platformami, jako YouTube (85 %), Instagram (72 %) nebo Snapchat (69 %). V předchozí studii pouze 52 % mladistvých uvedlo, že používá Instagram, zatímco 41 % uvedlo, že používá Snapchat. YouTube do šetření z let 2014-2015 zahrnut nebyl.
ikony fb.jpg
Používání Facebooku bylo výrazně vyšší u mladých lidí s nižšími příjmy, přičemž 70 % z nich žije v domácnostech s ročními příjmy nižšími než 30 000 dolarů ročně ve srovnání s pouhými 36 % těch, u nichž roční rodinný příjem činí 75 000 dolarů a více. Na otázku, kterou z online platform užívají mladí nejvíce, pouze 10 % odpovědělo Facebook. Dalších 35 % uvedlo Snapchat, 32 % YouTube a 15 % Instagram, který vlastní právě společnost Facebook. „Opět platí, že u mladých lidí s nižšími příjmy je mnohem pravděpodobnější, že online platformou, kterou nejčastěji využívají, bude Facebook,“, uvádí zpráva pod názvem Teens, Social Media & Technology 2018. Byly zaznamenány také některé rozdíly spojené s pohlavím a etnikem. Dívky častěji uvádějí jako svou nejpoužívanější síť Snapchat, zatímco chlapci spíše YouTube. Facebook je oblíbenější mezi afroamerickými teenagery spíše než mezi bílými, jenž jako svou nejpoužívanější platformu uvedli Snapchat, ve srovnání s mladými Hispánci (29 %) nebo černochy (23 %).
dívka s latté.jpg
Nejedná se o první studii, která naznačuje, že se mladí lidé odklání od Facebooku. V únoru letošního roku studie společnosti eMarketer odhadla, že uživatelská základna Facebooku mezi Američany ve věku 12-17 let se v roce 2017 ztenčila o 9,9 %, což je téměř třikrát více, než kolik ta samá společnost předpovídala v srpnu 2017. Zároveň odhaduje, že v tomto roce Facebook přijde o dalších 2,1 milionů amerických uživatelů ve věku do 25 let. Navzdory exodu dospívajících lidí zůstává Facebook největší sociální platformou na světě se 2,2 miliardami uživatelů měsíčně.

Posted in Www

Published by