Máte menstruační bolesti? Vyzkoušejte bylinky.

Menstruace je cyklus, který trápí každou ženu přibližně od 12 let. Jeho průběh je různý. Stejně tak intenzita a doba trvání. Některé ženě stačí tři intimky a jiná spotřebuje půlku balení extra savých tampónů. Podívejme se tedy na to, .

K menstruaci neodmyslitelně patří bolest v podbřišku. Neznám žádnou ženu, která by jí netrpěla, byť i jen v malé míře. Někdy se bolesti objevují i jako předzvěst, ale jsou i případy, kdy bolesti trvají po celou dobu menstruace. Moje sestra má například tak silné bolesti, že nemůže ani chodit. Na druhou stranu, na internetu je možné nalézt radu, že proti bolesti pomáhá pohyb. Konkrétně se tím myslí jóga nebo plavání. Osobně jsem to nezkoušela, takže nemohu soudit, jestli to vážně funguje. Někdy mám potíže se pořádně narovnat, natož ležet na zemi a cvičit jógu.
v cyklu

Plno žen užívá proti bolesti osvědčené léky, jako Brufen, Panadol a podobně. Jenže někdy nepomohou ani ty. Navíc mohou narušovat žaludek, pokud se užívají často. A proto tu jsou bylinky.

Základem je také změna životosprávy. Bolesti lze zmírnit vynecháním sladkého, příliš slaného, kávy, alkoholu, kynutého pečiva, omezením mléčných výrobků a uzenin a skoncováním s kouřením. Je toho dost. Opět jsem se s tímto řešením osobně nesetkala a přijde mi to trochu přehnané. Chápala bych tu kávu, cigarety a alkohol. Naopak by se měl zvýšit přísun zeleniny a pohybu na čerstvém vzduchu.

Během menstruace by mělo tělo mít dostatek vitamínů a především minerálů. U křečí je důležitý vápník, železo a hořčík. Nic nezkazíte tím, když budete jíst ořechy. Kromě alergiků samozřejmě.

Z bylinek můžete vyzkoušet například kontryhel, který je chutný a dá se pít při všech gynekologických obtížích. Dále pak heřmánek nebo mateřídoušku. Mimo jiné existují už připravené gynekologické čajové směsi, které mohou silně ovlivnit Váš menstruační cyklus. Obsahují například hluchavku, měsíček nebo řebříček. Je lepší užívat je právě v těchto směsích, které koupíte v lékárnách nebo v bylinkářstvích.
rozbalený tampon

Myslím, že užívání bylinek je výbornou alternativou pro ty, jímž klasické léky nepomáhají. Výhodou je, že je to přírodní způsob, jak si ulevit od bolesti. Jak se říká: „Zelená je dobrá.“

Published by