Předělejte svůj byt levně

Většina lidí má dojem, že radikální proměna bytu hodně stojí, ale nemusí tomu tak být vždy. I za málo peněz můžete mít hodně muziky. Existuje totiž celá řada vylepšení, která buďto nestojí vůbec nic, nebo jenom málo.

nože na zdi

Jako první se můžete dát do oprav různých neduhů jako jsou například škrábance na nábytku. Jste-li alespoň trochu manuálně zruční, neměl by to být pro vás žádný velký problém. Poškozené místo stačí pouze lehce přebrousit a pak opatřit lakem. V případě, že byste si přáli o něco radikálnější změnu, můžete poškozený nábytek přetřít na barvu, která se vám líbí více než ta stávající. A když už vám trocha barvy zbude, můžete jí použít i na dveře. Ty obvykle bývají otlučené ze všeho nejvíce, zvláště, pokud máte děti. Nová barva na dveřích dokáže osvěžit nejen je, ale rovněž i pokoj, do kterého vedou.
staré piano

Levnou a zároveň efektivní metodou, jak změnit vzezření svého obydlí, je výměna záclon. To samé můžete provést i s roletami nebo závěsy. Nové záclony navíc lze snadno dozdobit, například různobarevnými stužkami. Jste-li obdivovateli moderny, nedávejte do oken nic. To je dnes in a je to zdarma.

Výměnu můžete provést i v případě, že nejste spokojeni se vzhledem své podlahy. Není potřeba rovnou vytrhávat parkety nebo dokonce obložení, ale bohatě postačí změnit koberec. Nemáte-li zrovna na nový, nevadí. Dnes frčí holé podlahy. A kdyby se vám přeci jen po koberci stýskalo, nějaký si později vždy můžete koupit.

Vyměnit můžete i váš nábytek. Tento úkol ale bude patřit mezi ty složitější. Nejenže je nábytek obvykle poměrně těžký, ale rovněž nepatří mezi nejlevnější zařízení bytu. Ovšem i tento problém má řešení. Stačí si projít antikvariáty, případně se poohlédnout po bazarech. Takřka vždy se vám podaří najít pár zajímavých kousků, kterými můžete své obydlí zařídit. A to obvykle za velice přívětivé ceny.

Published by