Nová digitální měna od Facebooku

Společnost Facebook přišla s nápadem nové digitální měny, kterou chtějí umožnit uživatelům bezplatné transakce peněz po celém světe, celý proces by měl být pohodlný a jednoduchý jako třeba poslání zprávy.
odborný data

Plánovaná měna je součástí snažení se společnosti dostat více do sfér internetového obchodu     
a globálních transakcí. Facebook by neměl měnu spravovat sám, ale hned s několika společnostmi, k tomuto účelu vytvořil asociaci, která je podporována hned několik společnostmi a organizacemi. Jedni z hlavních partnerů jsou vydavatelé platebních karet Mastercard a Visa, dále platební platforma Paypal, eBay a služba Uber. Asociace má zatím 28 členů.

Největší sociální síť vůbec má už plán, jak by měla z celé akce profitovat. Založila totiž dceřinou formu Calibra, která umožní digitální měnu používat. Ta bude propojena s platformami jako je Messenger a Whatsapp, které také patří pod Facebook a mají přes miliardu uživatelů.

Zároveň je tu otázka bezpečnosti, nedávno byl Facebook obviněn z porušování zákona o ochraně osobních údajů. Proto tu je otázka, zda by lidé vůbec platformě důvěřovali. To Facebook komentoval tím, že nebude mít přístup k údajům o transakcích.

Například měna Bitcoin funguje na technologie blockchain, což je druh decentralizované databáze, kde jsou uchovávány neustále se rozšiřující počty záznamů a jsou i chráněny profi neoprávněnému obsahu a zneužití. Libra by ale měla být chráněna reálnými finančními aktivy, to by mělo zabránit jejím výkyvům.
funkce mobilu

Technologie se posouvají stále dopředu, můžeme si najít nekonečné množství informací velmi jednoduše a rychle, proto se snaží společnosti to samé dokázat i s penězi. Bohužel ne jednoho uživatele internetu a už i internetového bankovnictví napadlo, jestli je to vůbec bezpečné. Proto bychom se měli zajímat o to, s čím souhlasíme, pokud dáváme svůj souhlas k obchodním podmínkám. Nová měna Libra bude určitě zajímavým krokem do budoucna a do neznáma zároveň, asi tak, jako byl Bitcon.

Published by