Dokonalá pleť

To, že se v poslední době mohutně prosazuje trend užívání kolagenu není žádnou novinkou ani tajemstvím. Dlouhou dobu byla ale jeho účinnost spíše zpochybňována než potvrzována, ale díky pozitivním výsledkům u části populace, která jej běžně využívá, se opět stává všeobecně oblíbeným doplňkem stravy.

mladistvá pleť

Co je ale vlastně kolagen? Mnoho lidí by asi nedokázalo odpovědět o mnoho víc než, že se jedná o bílkovinu, která zajišťuje mladiství vzhled. Takže trochu hlouběji. Jedná se o protein, který se nachází v extracelulárním prostoru, tedy mimo buňky. Neexistuje pouze jeden typ, je jich známo hned 27. Jsou základní stavební složkou pojivových tkání (tedy vaziva, chrupavky i kostí). Jejich vznik je spojen s přítomností askorbátu (vitaminu C) v těle, proto také při jeho nedostatku není možné kolagen v těle vytvářet a vzniká tak onemocnění zvané kurděje. Kolagen typu I je právě ten, který se nachází v pokožce a zajišťuje její plný a vypjatý vzhled. Postupem let ztrácí tělo schopnost kolagen tvořit a v těle tak jeho množství pouze klesá. Jedná se o první a nejdůležitější důvod, proč pokožka stárne. Dalším důvodem je životní styl. Alkohol, kouření nebo časté a dlouhotrvající slunění dává kůži také velmi zabrat.

péče o pleť

Dobrou zprávou ale je, že kolagen je možné přijímat v potravě a jeho ztráty v těle tak nahrazovat. Hydrolyzovaný kolagen orcacollagen.cz se navíc může pyšnit skvělým složením obsahujícím mimo jiné kyselinu hyaluronovou, zvanou molekula mládí, a již výše zmíněný vitamin C. Kolagen využívaný v těchto přípravcích je rybí a upravený tak, aby byl pro tělo maximálně využitelný. Pro doplnění jeho funkce jsou do složení přidány látky jako zinek, biotin nebo acerola. Kromě toho, tyto výrobky disponují třemi certifikáty (ISO, HACCP a FSSC 22000), které dokládají jejich zdravotní nezávadnost a potravinovou bezpečnost.

Published by