Velmi elegantní točité schody

Točitých schodů se mnoho lidí bojí. A to kvůli tomu, že se jim při stoupání zamotá hlava, že nejsou tak pevné jako jiné nebo jiné věci. Ale točité schody jsou naopak velmi bezpečné.

Jak takové schody vznikají?

Na začátku je velmi důležité, aby zákazník měl svoji představu. Musí vědět, z jakého je chce materiálu, barvu, styl atd. Díky těmto informacím se zákazníkovi pošle cena. Pokud zákazník cenu přijme, jde se do práce. Je velmi důležité, aby výrobce znal parametry pro výrobu schodiště. Takže je velmi pravděpodobné, že k vám výrobce zavítá, aby si vše do posledního detailu změřil a představil. Pak nás čeká výroba, výroba může trvat kolem 6 týdnů, jelikož musíme brát v potaz, že nejsme jediní, kteří zrovna od tohoto výrobce schody chtějí, pak následuje montáž. A je hotovo.

točité schody

Cena?

Cena točitého schodiště není vůbec levná záležitost. Musíme pamatovat, že se počítá materiál, práce a vše s tím spojené. Proto je orientační cena kolem 80 – 140 tisíc Kč. Je to velká investice, proto nad každým detailem velmi dobře popřemýšlejte.

Jak se takové schody udržují?

Co se týče obyčejných materiálů, tak je dobré ho pravidelně otírat navlhčeným hadrem. Pokud však máte například nerez, tak na to jsou určité spreje. Dřevo se může navoskovat, tím pádem vypadá velmi leskle.

točité schody

Kam schody namontovat?

To záleží na vás, kde už máte připravený otvor do druhého patra. Pokud teprve dům stavíte a přemýšlíte kam schody dát, tak nejlepší variantou je roh místnosti. Aby byly točité schody někde, kde nikomu nebudou překážet, nikdo se o ně nepraští. Také je důležité vymyslet, z jaké strany se bude na schodiště vcházet, zda od stěny nebo z prostoru. Myslete na to, že třeba u těchto schodů můžete mít v rohu skříň, tak aby byl případný vstup na schody ideální a nic tomu nestálo v cestě. Určitě není dobrý nápad dávat schody k oknu nebo doprostřed místnosti, to snad ani nikoho nenapadne.

Published by