Tancem ku zdraví

Tanec je stejně, jako každý jiný pohyb nesmírně dobrá a zdravá věc. Nikdy nesmíme naše tělo nechat zakrnět bez pohybu, jinak nám to za čas náležitě vrátí i s úroky. Břišní neboli orientální tanec má spoustu blahodárných vlivů, za které vám vaše tělo poděkuje. Zároveň se díky němu budete cítit krásná a sexy. Pohyby, které se naučíte, vám dodají sebevědomí.

břišní tanečnice

Formuje tělo

Při břišních tancích zapojujete nejrůznější svaly v těle – od lýtek, přes stehna, především břišní svalstvo, až po ruce, ale i krční svaly. Pravidelný tanec vás pak dokáže udržet v dobré kondici a spalovat tuky. I když se to nezdá, břišní tanec je pro tělo pořádná makačka a dá mu zabrat. Vy se však cítíte velice příjemně.

Díky tréninkům se pak vaše tělo dostane do lepší formy, stane se pružnějším, koordinovanějším a vaše pohyby budou elegantní, jako nikdy předtím. Také se naučíte používat jednotlivé části těla bez toho, aby se pohnuly ty ostatní.

Léčí záda

Spousta z nás má sedavé zaměstnání a to pro naše tělo a především záda není vůbec dobré. Břišní tance mohou od bolestí zad a krční páteře pomoci. Povolují blokovaná záda a tak je uvolňují a zároveň zpevňují. Také mohou pomoci od bolestí hlavy, které jsou spojené právě s krční páteří a vznikají v šíji a ramenech.
tělo tanečnice

Pomáhá v lepším držení těla

Většina pohybů u orientálních tanců se dá provádět pouze při správném držení těla, proto je to základem výuky. Postupným posílením zádového svalstva a páteř už si to ani neuvědomíte a budete tělo držet ve správné pozici automaticky.

Podporuje trávení

Díky pohybům břichem, které jsou již z názvu pro břišní tance klíčové, se aktivuje činnost střed a žaludku, což napomáhá lepšímu trávení a tím i spalování.

Zlepšuje prokrvení těla

Pohyby a dýchání při orientálním tanci způsobují zlepšení krevního oběhu. Díky tomu se můžete zbavit počínajících křečových žil, studených prstů, ale také předejít rizikům srdečních onemocnění. Kromě toho snižuje cholesterol v krvi.

Okysličuje tělo

Díky správnému dýchání dochází k lepšímu okysličení organismu rovnoměrně ve všech částech.

To je jen několik benefitů břišních orientálních tanců. Nebojte se proto a jděte do toho. Uděláte tak něco pro své tělo a ještě si u toho užijete a uvolníte se.

Published by