Plastové obálky vytlačují z trhu své papírové konkurenty

Obálky z polyetylenu

Jejich výhody jsou zřejmé již na první pohled. Jsou extrémně lehoučké, takže ušetříte za poštovné, zásilka je dokonale zabalena v ochranné vrstvě odolné vůči povětrnostním vlivům a vlhkosti. Především ji nelze otevřít tak, aniž by to bylo na první pohled patrné, každé násilné vniknutí do obsahu zásilky je předmětem reklamace. Pokud je třeba balíček ochránit před nárazy, hodí se k tomu bublinková fólie zatavená do obálkových formátů od A4 do A6. Setkáváme se s nimi nejčastěji v internetových obchodech s textilem, nebo s bytovými doplňky a dekorativními předměty bez ostrých hran. Balení zboží a dokumentace do plastových obálek 100 uvítají nejen koncoví zákazníci, ale i přepravní firmy, pro něž jsou papírové balíčky vždy jistým důvodem k obavám před protržením zásilky při jejím transportu.
nůžky, páska a blistrové fólie.jpg

Průhledné samolepicí – formát A4

Rozměr A4 je naprosto běžný a nejčastěji se vyskytující v podobě tiskovin a dokumentů. Většina časopisů a dokumentace (listin, faktur, dodacích listů, úředních dopisů) se realizuje tímto způsobem, jistě vás tedy nepřekvapí, že právě tento rozměr dominuje takřka všude. Nízkohustotní polyetylen v transparentním, nebo neprůhledném provedení je pro tyto účely naprosto ideální surovinou.
balíky na paletách.jpg

Podstatné je, že není třeba tisknout přesný tvar okénka, jaký známe z papírových dopisnic, celý dokument se jednoduše vloží do obálky a zajistí přelepením. Lepicí akrylová vrstva je extrémně přilnavá a odolá i mechanickému tření, lze ji přilepit na hrubší podklad, např. papírový karton, nebo dřevěné desky. Fólie snáší dobře teploty do -40 stupňů. Na trh se dodávají typy buď bez potisku, nebo s potiskem, vhodným pro zásilkové obchody a spediční firmy.
pečeť na obálce.jpg

Formát A5, A6, DL

Odvozené menší rozměry výše uvedených formátů nachází uplatnění při tisku poštovních poukázek, návodů k použití, záručních listů, a některých dodacích listů a fakturací. Formát A5 zaujímá vnitřní rozměr 22,5 x 16,5 cm. Provedení A6 pojme obsah o rozměrech 16 x 12 cm a typ DL má vnitřní rozměry 22 x 12 cm.

Published by