Jak správně fotit?

Pokud dostanete darem anebo zainventujete do kvalitního fotoaparátu je potřeba se trochu podívat i na techniku focení. Ono není to jen o tom fotoaparátu, ale také o jeho majiteli. Nad tématem jak správně fotit se nepozastavují začátečníci, ale i profesionálové, kteří už mají něco odfoceno. Když už vezmete foťák do ruky, potýkáte se s pojmy, jako je clona, čas, ISO, korekce, expozice nebo třeba hloubka ostrosti. No na začátku Vám to může vytvořit mnoho vrásek na čele. Je tedy potřeba si opravdu osvojit technické dovednosti, které nás poté přesunou do světa kvalitní fotografie.
fotograf a fotoaparát.jpg
Pomoci Vám mohou různé workshopy nebo kurzy nabízené na internetu. Stačí si vybrat ten, který pro Vás bude přínosem. Spousta z nich je specializovaná na určitý typ foťáku. Naučte se ovládat svůj fotoaparát. Zkoumejte, zkoušejte, hledejte návody na internetu. Jen díky tomu využijete všechny funkce, které Vám Váš model může plnohodnotně nabídnout. Nezapomínejte na to, že každé focené téma potřebuje jiný přístup. Ať fotíte děti, krajinu, portrét nebo svatby přátel a rodiny. Je dobré se více zaměřit na jedno téma a v tomto tématu se zdokonalovat. Pokud se chcete odlišovat od jiných fotografů, buďte kreativní. Kreativita Vám totiž přinese svobodu fotky.
fotoaparát a brýle.jpg

Pravidla jsou od toho, aby se porušovaly


Upřímně neexistuje přesný návod jak správně fotit. Proto se každý musí ve focení najít to své. Buďte focením posedlí a foťte vše kolem sebe. Proto nebojte se experimentovat a vybočovat z řady. Zajímavou fotografií si totiž poté zapamatuje každý. Nebojte se porušovat pravidla. Stačí mít technicky zvládnutou fotografií, protože to je základ, ale kreativní záměr, který promítnete do fotografie, z Vás udělá neobyčejného fotografa. Fotit totiž může úplně každý. Záleží jen na chuti, kreativitě a Vašem přístupu.

Published by