Kultura pro děti

Kulturní dění je důležité jak pro dospělé, tak pro děti. Děti se navíc většinou zúčastňují kulturního programu velice rády a s velkým nadšením. Tak proč jim ho odpírat? Kam vzít malé děti, tak aby se nenudily a nebyla to pro ně otrava?
divadýlko s medvídky
Koncerty
Youtube je plné písniček pro děti, které nazpívali čeští či slovenští autoři. Většinou jsou to krátké zpívané pohádky či veselé písničky s klipy. A přesně tito zpěváci a herci pořádají i představení pro děti ve větších i menších městech. Vyrazit tak můžete třeba na Čiperky, Fíhu Tralalu, Smejka a Tanculienku či Míšu Růžičkovou… Děti tyto koncerty milují a budou z nich nadšené.
Divadlo
Divadelní představení pro děti se hrávají každý víkend snad v každém městě. Většinou se tak děje v různých větších i menších divadlech. Hrají je jak divadelní herci, tak i ochotníci, právě pro malé i velké děti. Zkusit můžete i loutkové divadlo nebo klidně i balet. Třeba Louskáček je svými krásnými tóny a nádhernou scénou opravdu vhodný do předvánočního času.
cirkusový stan
Cirkus
V současné době se hodně diskutuje o zákazu cirkusů. Mnohá města totiž cirkusy jako takové nepovolují a na svém území jim nedovolí zastavit. Proč? Protože v cirkusech nejsou vhodné podmínky pro zvířata, ty jsou často týraná a nepřirozeně drezírovaná. Pokud chcete s dětmi vidět zvířata, pak se spíše vypravte do zoo či mini zoo, kde jsou zvířata určitě spokojenější a nikdo je netrápí.
Čtení
Některé knihovny pořádají čtení pohádek či krásné besedy na různá témata právě pro nejmenší čtenáře. Sledujte program místních knihoven, jestli nepořádají čtení pohádky pro děti, ty se konají většinou o víkendu kolem poledne.
obrázky ptáků
Výstavy
Do muzea můžete klidně vyrazit s dětmi a nemusíte se toho bát. Většina muzeí je na děti připravená a má pro ně krásné expozice, které si opravdu užijete. Chcete si pohladit ježka či jelena? V olomouckém vlastivědném muzeu si můžete sáhnout na jejich srst, a nebo klidně vlézt do tramvaje a zacinkat.

Published by