Kdo poradí s financemi


Informace o tom, kam ať už s osobními nebo rodinnými financemi, si můžete sami najít na internetu. Jistě najdete spoustu odkazů a typů, kde a jak uložit finanční prostředky, ale přeci jen není nad to, zjistit si veškeré informace přímo u odborníka, tedy od finančního poradce, který má přehled a který vám poradí tzv. na míru.
více informací.jpg

Kdy sáhnout po finančním poradci a kdo to vlastně je

Kdo je vlastně finanční poradce? Je to člověk, který vám ohledně financí podá svůj kvalifikovaný názor dle vaší aktuální životní situace, poradí jak nakládat s financemi a jak s nimi hospodařit, nastíní jak výhody, tak i nevýhody. Kromě odborných znalostí v oblasti zhodnocení peněz a správy majetku, by měl mít i osobní přístup ke svému klientovi.
poradenství a klient.jpg

Kvalitní finanční poradce by měl být především nezávislý a nezaujatý, měl by mít přehled o nabídkách peněžních ústavů (bank a pojišťoven) v České republice, podle vašeho přání a možností vybrat to pravou a nejvýhodnější. Samozřejmostí by také mělo být projednání otázky, jak se o peníze co nejlépe postarat, tedy sestavit přímo na míru konkrétnímu člověku dlouhodobý finanční plán. 

Opravdu dobrý finanční poradce by neměl být externím ani interním zaměstnancem konkrétní bankovní instituce, měl by pracovat nezávisle.

Jaké kvality by měl mít správný finanční poradce

Teoretické znalosti ohledně úvěrů, investování a dalších peněžních produktů nestačí, neocenitelné jsou v poradenství i poznatky a zkušenosti z praxe. Kvalifikovaný finanční poradce by měl mít absolvované speciální zkoušky a přiměřené vzdělání. Co se týká získávání odborných znalostí, na to je v České republice velice dbáno. Kromě znalostí a zkušeností z praxe, by měl být nadaný s dostatkem pevné vůle, oplývat obchodním talentem, být k sobě tvrdý, komunikativní, neustále se učit novým věcem a hlavně, měl by na sobě pořád pracovat.

Published by