Bezpečí na prvním místě

To první, na co byste měli myslet při řízení svého vozidla je samozřejmě bezpečnost. A to nejen ta vaše, ale i vašich spolujezdců a v neposlední řadě i dalších účastníků silničního provozu. To znamená nejen přizpůsobit svou jízdu svým schopnostem a řídit se pravidly, ale také mít svůj vůz v dokonalém technickém stavu. To však neznamená pouze mít v pořádku motor, ale i další prvky včetně světel. Ty jsou velice důležité, hlavně v nočních hodinách.
kulaté reflektory
Kvalita
Chcete-li, aby vaše světla fungovala na jedničku s hvězdičkou, musíte si pořídit kvalitní osvědčený typ, který sice může stát nemalé peníze, ale rozhodně se jeho koupě vyplatí. Ve dne možná vyšší kvalitu rozeznat nedokážete, ovšem při jízdě v šeru nebo v hluboké noci pochopíte, že vyšší výdaje v tomto případě určitě nejsou vyhozené peníze. Je potřeba si uvědomit, že vaše schopnost orientovat se na silnici, zvláště pak v nočních hodinách, je zcela závislá na světlometech .
světlo Ferrari
Nekvalita
Rozhodnete-li se pro koupi levnějších žárovek do auta, vystavujete se nemalému riziku. Jistě, jsou obvykle o dost levnější, ale také daleko poruchovější. Mohou vypovědět službu prakticky kdykoliv, tedy i v situacích, kdy je to nejméně vhodné. Navíc nekvalitní žárovky mají daleko nižší svítivost, která je naprosto stěžejní. Na ní totiž záleží jak daleko a kvalitně při jízdě uvidíte. Chcete-li se vyhnout na silnici potížím, dobrým krokem je tak vyhnout se pochybným nekvalitním žárovkám, trochu si připlatit a dát šanci raději lepším světlům.
Bezbarvá světla
Při kupování si dejte pozor také na barvu světel, respektive jejich bezbarvost. I když je to v mnoha zemích povolené, v České republice není možné mít v autě nainstalovány barevné žárovky, alespoň při běžném provozu. Standardně se však koupit dají, používají se například do aut účastnících se rallye závodů. Budete-li barevná světla používat při jízdě ve standardním voze na běžných komunikacích, pokuta vás jistojistě nemine.

Published by