Vyberte si mezi nejhezčími přírodními koupališti v Česku

Letní měsíce v české republice nemusí být vždy jenom nutné zlo. Můžete si vybírat i z mnoha velmi lukrativních míst ke koupání i luxusních hotelů nebo kempů. Ať už preferujete velké vodní plochy nebo třeba zámeček v okolí, z našeho seznamu si jistě něco vyberete.

Harasov

Obrovská vodní hladina a překrásná příroda. Vyrazte do Kokořínského údolí a najdete tady jezero, které si zamilujete. V jeho okolí jsou pískovcové skály a na hladině se nacházejí lekníny. Nachází se tady také malebný hotel u jižního břehu, v němž se můžete ubytovat. Také se můžete vypravit do zdejších pískovcových skal a objevit zdejší byt ve skále. Nejlepší na této oblasti je klid a večerní koupání je k dispozici. Navíc nikdo nevybírá vstupné.

Vltava

Nejlepší místo na koupání, kajakování, raftování nebo malý výlet lodí je Vltava v Krumlově. Určitě se vykoupete pod dřevěnou lávkou, než voda vpluje do města. Je tam poměrně hluboká voda, zaplavete si bez rizika, není tam žádný jez ani slepé místo. Pak se vykoupete skvěle hned pod zámkem. Je tam dlouhá mělčina, proto je to místo dobré pro děti. Pokud se chcete opravdu vykoupat, zamiřte sem se západem slunce. Turisti už jsou v hospodách a restauracích.

Pod Kostí

Vydejte se do Českého ráje. Tam najděte hrad Kost. A přímo pod ním se nachází nevelký rybník. Nezapomenutelný zážitek, který vás uchvátí. Budete plavat ve vodě, která zrcadlí starodávný kamenný hrad, okolo pískovcové skály a čistá voda. Mola jsou zde zarostlá břečťanem a vodní vegetací a všechno vypadá velice přírodně. Jenom tam skočit.

Nechranická přehrada

V tomto údolí se drží horko, které ohřívá i zdejší vodu přehrady. Vypravte se na hranici Lounska a vykoupejte se tady v místní přehradě. Pokud vás bere rybaření víc než plavání, je to pro vás ideální místo.

Published by