Vše, co potřebuješ vědět o zkoušce z češtiny pro cizince na úrovni B2


Chceš si ověřit svou znalost češtiny? Potřebuješ certifikát na úrovni B2? Pak využij naši certifikovanou zkoušku z češtiny pro cizince B2. Ověříš si svou jazykovou úroveň a jazykový certifikát z PELICANu ti bude akceptován na většině univerzit.

pelikán

Kdy a jak můžete zkoušku složit?

Přesné termíny této zkoušky jsou stanoveny státem, který jejich data obvykle určuje na polovinu května. Zkoušku lze skládat prezenčně i online. V případě, že byste si vybrali online variantu, bude cena zkoušky vyšší než u prezenční formy. Pokud se Vám nezadaří a zkoušku nesložíte, vrátíme Vám 500,- z uhrazené částky.

V rámci přípravy na bezproblémové složení této zkoušky můžete využít naše kurzy češtiny. Absolvování tohoto ani jiného kurzu v naší škole však není podmínkou. Na zkoušku se můžete přihlásit aniž byste u nás jakýkoliv kurz absolvovali. Protože je o tento typ zkoušek velký zájem, je dobré se na ni přihlásit alespoň měsíc dopředu.

jazyk

Jak zkouška probíhá?

Certifikovaná zkouška z češtiny pro cizince B2 se skládá ze dvou částí: písemné a ústní. Nejprve musíte absolvovat písemnou část a až v případě, že ji splníte úspěšně, budete pozváni k části ústní. Ta následuje nejdříve o 14 dní později.

Co Vás čeká v písemné části?

V písemné části se bude testovat Vaše schopnost porozumět českému čtenému i vyslechnutému textu, sestavení sdělení a dovednost využívat příslušné lexikální a mluvnické struktury v gramaticko-lexikálním testu. K části porozumění českému textu a sestavení sdělení Vám bude k dispozici také slovník.

Část porozumění čtenému textu představuje práci s jedním delším nebo několika kratšími texty, na základě jejichž přečtení vypracujete úkoly. Volný písemný projev obsahuje část volitelných témat, ve které si vyberete a zpracujete jedno téma ze dvou, a poté povinnou část.

Písemná část trvá 240 minut čistého času a je rozdělena do dvou bloků, mezi nimiž je 20 minutová přestávka. Maximální počet bodů, které můžete získat v písemné části, je 120. Pro úspěšné absolvování testu potřebujete získat 60 % bodů.

Je zde i jiná možnost?

U nás v Jazykové škole PELICAN poskytujeme také naše interní jazykové zkoušky na úrovni B2. Skladba testu je obdobná, jako u státní jazykové zkoušky, jejíž specifika jsou uvedena výše. Termíny na naši zkoušku se vypisují v průběhu celého roku.

Nejste si jistí, že je certifikát z naší interní pro Vaši cílovou instituci dostačující? Nevadí! Zašleme ti vzor certifkátu a ty už si ověříš, zda stojí za to u nás zkoušku složit, či nikoliv.

jazyková škola

Máš nějaké doplňující dotazy? Neváhej nás kontaktovat telefonicky či e-mailem. Kontaktní údaje nalezneš na webových stránkách naší školy. Preferuješ osobní jednání? Pak se za námi stav! Jazyková škola PELICAN příhodně sídlí v samém centru Brna.

Published by