Můžete mít i lepší zuby

Když člověku nenarostly zuby zrovna ideálně, doporučí mu leckdo z jízlivců nebo zlomyslníků, ať si je jednoduše nechá vytrhat a bude mít pokoj. Jenže to – jak si jistě snadno domyslíte – není zrovna ideální řešení. Protože tím si člověk nepolepší – bezzubá ústa nemusí vypadat výrazně lépe než nedokonale narostlý chrup, a o ostatních negativech souvisejících s absencí chrupu nebo se zuby umělými snad ani mluvit netřeba.

ústa

Ovšem není třeba propadat depresím, nemá-li člověk v ústech zrovna to, co by v nich mít měl. A to z toho prostého důvodu, že existuje i všestranně přijatelnější řešení. Lze se přece rozhodnout i pro rovnátka Praha, což je něco nesrovnatelně lepšího.

Stačí absolvovat vstupní konzultaci, jejímž cílem je dospět k tomu, co je největším problémem a jak tento co nejefektivněji odstranit či eliminovat, podstoupit klinické vyšetření, zhotovení otisků chrupu a rentgenových snímků a fotografií chrupu a obličeje, a pak už se může proti tomuto problému začít bojovat.

Na takový boj není nikdy pozdě, lze s ním začít v útlém stejně jako v pokročilejším věku. Někdy tu je třeba podstoupit vytržení některých zubů, někdy jejich posun, někdy tvarování zubního oblouku a zhotovení implantátů, v závažných případech přichází ke slovu i operace čelistí.

Nezní to sice zrovna libozvučně, na první pohled může jít i o něco strach vzbuzujícího, ovšem jiné cesty v podobném případě není. Zuby nepřemluvíte a semínka nových, jež by se v ústech nechala vzejít, neexistují a nikdy existovat nebudou.

kolejnice

A tak je třeba akceptovat i pomoc jménem rovnátka, i potřebu dentální hygieny a dodržování rad lékaře, i aktivní ortodontickou léčbu, jež obvykle trvá nějaké dva roky. Ovšem vyplatí se to.

Protože na konci jsou zuby, jimiž je radost se zubit. A nejen zubit. Což je rozhodně lepší, než se bát otevřít ústa, jen aby se ostatní nedozvěděli, co tato ukrývají za dost možná i děsivé tajemství.

Published by