Jak vybírat postel a proč je nejlepší ta z masivu?

Postel je takovým malým chrámem, kde každý den nabíráme novou energii do dalšího dne. Odpočinek a zdravý spánek jsou pro naše tělo nezbytné a velmi záleží na tom, jako postel si zvolíme. Každý kdo si chce pořídit novou postel, by tak měl chtít to nejlepší a postele z masivu tím nejlepším bezpochyby jsou. Nejen, že jde o přírodní a zdravotně nezávadný materiál, ale masiv má také velmi dlouho životnost, je odolný a jen tak něco ho neponičí.

probouzejte se s úsměvem

Rám postele je důležitý stavební kámen

Krásná dřevěná postel by měla mít také kvalitní rám. A rám má důležitější úlohu, než si možná myslíte. Rám je základnou postele a dodává jí nejen lepší estetický vzhled ale je i velmi funkční. Jde o nosnou konstrukci celé postele a obvykle je nabízen hned v několika provedeních. Samozřejmě, že ho lze zhotovit z jakéhokoliv kousku dřeva a dodá posteli ten správný šmrnc. Postel by se nám kromě jiného měla samozřejmě líbit i na první pohled, kvalitní a pevný rám pak dokáže zkvalitnit i samotný spánek, protože se cítíme na posteli bezpečněji.
Z funkčního hlediska je pak nejlepší vybírat postele na nožičkách a bez úložného prostoru. Docílí se tak lepšího odvětrávání postele a matrace. Spánek tak bude zdravější a příjemnější. Ovšem je pravdou, že úložný prostor pod postelí mnozí z nás velmi ocení a v menších bytech jde o naprostou nutnost.
jakou postel zvolíte vy

Nezapomínejte na rošt

Základním stavebním kamenem pro matraci je rošt. I ten by měl být kvalitní a především pevný. Postelových roštů existuje celá řada, mohou být úplně obyčejné, které poskytnou standartní oporu, ale i luxusní nebo dokonce polohovatelné. Na roštu postele velmi záleží, protože nám v konečném výsledku bude poskytovat oporu těla a především páteře. Z tohoto důvodu je dobré vybírat rošty s pružnými lamelami. Ty udržují tělo a naši páteř vždy v optimální poloze, páteř nezatěžují a tím velmi eliminují možné bolesti zad, které velmi často ze špatného spánku pramení.
Postele z masivu nejen krásně vypadají, ale také velmi dobře poslouží. Vydrží stále stejně krásné a jako nové i po dlouhá léta a přírodnímu materiálu se nedá odepřít i zdravotní nezávadnost.

Published by