Co si za peníze nekoupíme


Mnoho lidí si myslí, že si za peníze mohou koupit úplně všechno. To se ale příšerně mýlí, jelikož peníze bohužel nevyřeší všechny naše problémy. Možná i na některých bohatých lidech vidíte, že nejsou tak šťastní jak by měli být.


Je pravda, že peníze k našemu životu potřebujeme všichni. Každý k nim přijde ale jiným způsobem. Někdo lehce a někdo musí opravdu velmi dřít. Co si ale za peníze nikdy nekoupíme?
štětstí matky


Je to hlavně zdraví. To si asi těžko koupíte někde v obchodě. Zdraví je pro nás velmi důležité. Ve chvíli, kdy nám selže páteř nebo nějaký orgán, žádné peníze nám v tom nepomohou.


A co takhle láska? Ano, možná jste již někoho slyšeli, jak vám říkal, že lásku nepotřebuje. Ale ano potřebuje. Tu si za peníze také nekoupíte.


Fungující rodina? Tu taky nijak podplatit nemůžete. Pokud v rodině panují nějaké neshody, kupa peněž je vyřešit opravdu nedokáže. V rodině je důležité mít rovnováhu.


Štěstí? To si za peníze také nekoupíte.


Důvěra? Ta je pro každého z nás velmi důležitá. Pokud nemáme v někoho důvěru, je těžké takovému člověku věřit a uchylovat se k němu s nějakými problémy.


Respekt. Ten je také velmi důležitý. Pokud by vás lidé nerespektovali, k čemu by to potom bylo? Všichni se musíme navzájem respektovat a určitě nikoho nepodplatíte, aby vás respektoval.
láska až za hrob


Věrnost. Mnoho lidí věrnost není schopná dodržovat. Bohužel je to smutné, ale je to tak. Pokud něco neklape tak jak by mělo, je to problém. Věrnost je jedna z věcí, nad kterou by se měl každý z nás zamyslet. Pokud nám na druhém záleží, pak by s ní žádný problém být neměl. To si ale mnoho lidí vůbec neuvědomuje.


Selský rozum. Každý z nás jej nějakým způsobem má. Někdo jej využívá méně a někdo zase více. Pokud byste jej chtěli využívat více, určitě si ho koupit nemůžete.


Na světě existuje nespočetně mnoho věcí, které si opravdu za peníze koupit nelze. Až vám tedy bude někdo tvrdit, že se dá za peníze koupit vše, budete vědět, že vy jste ti, kteří mají pravdu.


Published by