Výkonný, lehký a tenký Apple MacBook Air vytlačuje tablety

Notebooky Apple úspěšně operují na trhu již řadu let. Podobně je na tom i modelová řada MacBook Air. Je oblíbena zejména pro své mimořádné výkony v kombinaci s ultra lehkou konstrukcí a propracovaným designem. Ve srovnání s předchozími verzemi by ty současné „Airy“ měly jít s cenou dolů v řádu desítek procent.
zavřený notebook

Inovovaný model by měl být cenově mnohem přijatelnější

Poslední typová řada MacBook Air by měla být nyní dostupná více uživatelům, přitom první kusy této nejnovější řady byly vyrobeny již před necelými třemi lety. Nutno však zdůraznit, že firma Apple vyrábí MacBooky Air již deset let. Nejnovější modely budou teď nejen levnější, ale budou i výkonnější. Dnes se dá takový stroj pořídit v základní výbavě již za 31 tisíc korun a nové modely by měly stát něco málo přes 20 tisíc.
domáci počítač

Co bude uvnitř?

Ultralehký přenosný počítač s typickým logem Apple, které každý jen tak nepřehlédne, bude vybaven procesory Intel Core i5. Ty budou nataktované na 1,8 GHz. Jejich výkon lze zvýšit až na 2,9 GHZ, ovšem na úkor spotřeby energie. Systémové úložiště bude provedeno formou SSD buď 128, nebo 256 GB. Grafická karta bude integrovaná na základní desce, jedná se o čipovou sadu Intel HD Graphics 6000. Za dostačující operační paměť výrobce navrhuje 8 GB RAM.
MacBooky se budou prodávat opět s úhlopříčkou 13,3 palců, kde bude k dispozici rozlišení 1440 x 900 pixelů. Bude vybaven univerzálním rozhraním USB-C pro připojení monitoru, nebo pro napájecí zdroj, případně pro zapojení dalšího příslušenství.
blogování v kanceláři

Popularita tabletů výrazně klesá a výrobci se je ani nesnaží vyzdvihovat

Jedním z důvodů, proč jsou MacBooky Air oblíbené, jsou jejich rozměry, velmi výrazně totiž konkurují tabletu, jehož rozměry jsou podobné, přitom jeho výkon je úplně někde jinde. Tloušťka složeného MacBooku je něco málo přes půl druhého centimetru a produkt váží pouhých 1,35 kg.

Posted in Www

Published by