Vydejte se do Karibiku

Martinik
Jedná se o francouzské území, kam každý rok míří turisté z Evropy i Ameriky. Ostrov láká na svou květinovou krásu i jachtaření. Narodila se zde Josefína Tascherová, která se provdala za důstojníka Alexandra de Beauharnaise a později se stala manželkou Napolena a tím pádem francouzskou císařovnou.
seychely moře
Kuba
Zde na vás čekají jak luxusní hotely, tak i jednoduché priváty. Můžete si zakoupit doutník za pár dolarů, ale i za desítky. Jsou lidé, kteří se sem opakovaně vracejí, protože milují zdejší neopakovatelnou atmosféru. Ze slavných se sem stále navracel i spisovatel Ernest Hemingway, který rád vysedával v klubu La Floridita v Havaně. Pro milovníky historie tu čeká Zátoka sviní, a pro mlsné jazýčky se na východě nalézá čokoládovna založená samotným Che.
Virgin Gorda
V minulosti byl stálým cílem pirátů a bukanýrů. Ty v současnosti vystřídali turisté. Azurové vody lákají ty, co se vydávají do vod šnorchlovat. Pod hladinou se budete cítit jako průzkumník, když budete míjet desítky let potopená děla.
Hlavní atrakcí je The Baths. Pláž, jejíž povrch je plný obrovských žulových balvanů vytvářejících jezírka se slanou vodou a tajemné jeskyně. Přírodní stezky mezi kameny přímo vybízí ke šnorchlování a plavání.
lodě v Karibiku
Svatý Martin
Nejmenší ostrov Karibiku na světě je rájem milionů poletujících motýlů. Je rozdělen mezi dva státy. Francouzský Sv. Martin a nizozemský S. Maarten. Holandská část láká nejvíce turistů. Nejde ani tak o kreolskou kulturu, nebo bělostné pláže, ale díky letadlům. Na pláži Maho Beach si můžete nechat sednout obří dopravní letadlo přímo na hlavu. Hned vedle pláže se totiž nachází ranvej mezinárodního letiště Princezny Juliany. Nečekejte tu moc palem, protože díky proudění vzduchu z motorů letadel je způsobena eroze. Ale zato se dočkáte velkých vln. Ty ocení hlavně skimboardisté a surfaři.
Svatá Lucie
Její dominantou jsou dvě sopky. Velký a Malý Piton. Poslední erupce byla zaznamenána v 18. století. Okolní krajina vás uchvátí. Můžete si vyzkoušet sopečné prameny vytékající z nitra stále aktivní sopky Soufriére v Suphur Springs Park a bahenní lázeň. Jsou to lázně, které nechal vybudovat Ludvík XVI.
Obdivovat tu budete zbytky tropického deštného pralesa. Ale i tak zde spatříte nejrůznější ještěrky, leguány, papoušky a žáby.
Jamaica
Písečné pláže, reggae a lahodné pokrmy, které by byla škoda neochutnat. Pro milovníky vodních sportů je to tu ideální pro potápění, rafting, plachtění, koupání, ale i rybaření. Poznat ostrov můžete jak pěšky, tak na kole. Obyvatelé jsou srdeční a pohostinní.
Grenada
Nabídne vám hornaté vnitrozemí, romantické pláže, vodopády a tropické lesy. Přívlastek Ostrov koření není náhodný. Pěstuje se zde ve velkém muškátový květ i oříšek, zázvor a skořice. Při potápění se setkáte i s želvami a proplavávat budete kolem potopených lodí. Ve vnitrozemí se nachází trasa podél sedmi vodopádů – Seven Sisters Falls Trail. V zátoce Hartman Bay si vychutnáte nejen klid na plážích, ale i jeden z nejlepších rumů v Karibiku.

5.0
01

Published by