Italské ostrovy, které vám vezmou dech

Capri

Jedná se malý ostrůvek kousek od Neapole. Nejúchvatnější je zde pobřeží Amalfi. Tato část světa je tak kouzelná, lidé jsou tak milí, jídlo je výborné a určitě budete přesvědčeni, že to byla vaše nejlepší dovolená vůbec. Začněte v Capri s dlouhým obědem v plážovém klubu, pronajmeme si loď a prozkoumejte zátoky a jeskyně podél pobřeží, zajděte si na koncert ve venkovním prostředí v Ravellu a dejte si drink v legendární restauraci u bazénu v Le Sirenuse v Positano.
ostrov capri
 

Sardinie

Starobylý autonomní ostrov má co nabídnout – úžasné pobřeží, nádherné hory a údolí, staletí stará města, neuvěřitelné mořské plody a spoustu míst pro milovníky historie, a to vše v těsné blízkosti a bez ruchu pevniny. Můžete se ubytovat na luxusním Smaragdovém pobřeží a vychutnávat si malé kořeněné chobotničky, sýr pecorino, ricottu nebo některý z 400 druhů chleba a další místní speciality. Sardinie nabízí azurově modré moře, pláže s bílým pískem a dech beroucí výhledy z hor.
Etna sopka 

Sicílie

Sicílie je mýtický, romantický ostrov, proslavený skandály s mafií a šťavnatými pomeranči. Zde se tráví čas formou dlouhých, pomalých obědů, a ještě delších nocí. Vychutnávat si můžete plody moře a nasávat osobitou autentickou atmosféru. Rozhodně nesmíte vynechat túru na sopku Etnu, kde si budete připadat jako na procházce po Marsu.  Palermo si buď zamilujete nebo vás svým nepořádkem ochromí. Pobřežní města, jako jsou Trapani a Erice, nabízejí pobřežní kouzlo.
 

Elba

Výjimečný ostrov, který se proslavil díky městu  Portoferraio, ve kterém se nachází nejdůležitější přístav v Elbě a žil tam Napoleon. Dýchne tam na vás pohodová atmosféra a božský klid.  Díky bílému písku a modrém moři si zde budete připadat jako v Karibiku.  Ochutnávat můžete delikátní domácí vína a při tom si prohlížet porosty oleandrů, kaktusů, fíkovníků a eukalyptu. Při západu slunce si v restauraci v některých z malebných vesniček vychutnejte rybí polévku sburita, specialitu cacciacco a cibulovou polévku gurgulione.

Published by